آخرین اخبار : 

خودروی جنگیِ «سفیر» در اختیار نیروهای اسد

تحلیل روز /

خبرگزاری‌ها از حضور جیپِ جنگیِ «سفیر» به عنوان یکی از تسهیلاتِ نظامی که جمهوری اسلامی در اختیار ارتشِ بشار اسد قرار داده است خبر داده‌اند. تصاویر و فیلم‌های منتشر شده از  سوریه صحنه‌هایی از استفاده‌ی  این خودروی چند منظوره را ثبت کرده که نیروهای اسد علیه‌ مخالفان به کار می‌برند.

خودروی سفیر ساخت صنایعِ خودروسازیِ فتح متعلق به وزارتِ دفاع می‌باشد که در سال 86 تعداد سه هزار دستگاه از آن تولید شد و قرار شد سالانه 5 هزار دستگاه و به صورت انبوه به آن اضافه شود. این خودرو که شبیه‌سازی شده از خودروی جیپ می‌باشد و به دلیلِ ترافیک‌روی سریع می‌توان علاوه در مناطقِ صعب‌العبور در خیابان‌ها نیز از آن استفاده کرد.

خودرویِ جنگیِ سفیر در خیابان‌های حلب

خودرویِ جنگیِ سفیر در خیابان‌های حلب

خودروی سفیر که از وزنِ یک و چهار دهم تُنی بهره‌دار است، طراحیِ آن به گونه‌ای‌ست که با تغییراتی اندک کاربری آن  جابجا می‌شود. این خودرو امكانِ نصب و استفاده انواع سلاح از جمله موشك‌انداز 106 ميلي‌متري، موشك‌انداز تاو، راكت‌انداز 107 ميلي‌متري، موشك‌انداز ماليوتكا و نارجك‌انداز GMG را دارد. 

حضور خوردوی سفیر در سوریه تنها یکی از کوچکترین هزینه‌هایی‌ست که بر دوشِ ملت ایران قرار داده شده تا حاکمیتِ اسلامی به عنوان سفیرِ جنگ در سوریه و دفاع از بشار اسد، نقش اصلی را در خونریزی و آوارگی‌های مردم سوریه ایفا نماید.

  1. بل بلی گوش گفت:

    سکوت ایرانیان چپ، که خود را ضد جنگ معرفی میکنند، گوش آزار است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *