آخرین اخبار : 

کاظمینی‌بروجردی، از مهر هشتاد و پنج تا دی ماه نود و پنج

تحلیل روز /

در طول حاکمیت جمهوری اسلامی بر ایران، از میان روحانیون یک نفر پیدا شد که حاضر نشد در سفره‌ی حکومتی بنشیند و خوان نعمتی که ملایان بر آن چنگ انداخته را پس زد. او معتقدست جمهوری اسلامی در لیاقت ایرانیان نیست و ولایت فقیه نیز واژه‌ای مجعول برای ستمگری است، پس به تنهایی با آن به مقابله برخاست و فریاد جدایی دین را از سیاست برآورد.

سید حسین کاظمینی‌بروجردی، شاید اکثرا نامش را شنیده‌اند اما مبارزه‌اش علیهِ حاکمیتِ وحشت آنچنان مورد حمایت قرار نگرفت چرا که معتقدند او نیز آخوند بوده و از همین تبار می‌باشد، در حالیکه سیل حمایت از پروژه‌های رژیم در زندانی‌سازی ادامه داشت وی در گوشه‌ی زندان مورد شکنجه و خشونت قرار داشت اما  به صورت علنی و شفاف با همین شرایط خواستار ساقط شدن نظامِ بود.

بروجردی هم می‌توانست یکی از همین آخوندهای فراوانی باشد که مجیزگوی رهبری و حکومت باشد، مسجدی و منبری هم در اختیارش قرار می‌دادند و همان اعتقاداتش که ممکن است بسیارانی با آن مخالف باشند را هزینه‌ی  حکومت می‌کرد و مانند مابقیِ آنها به جانِ خزانه‌ی ملی می‌افتاد و از این نمد برای خود کلاهی می‌دوخت، اما او این لقمه‌ی ناصواب را نپسندید و برنگزید و گفت اگر این مردم دین می‌خواهند باید آن را خارج از حاکمیت پیدا کنند چرا که دین امری شخصی‌ست و نباید نان‌شان از قِبل دین باشد تا احترام دین‌شان برجای باقی بماند.

اما حاکمیتِ اسلامیِ این سخنان را برنتافت و ابتدا سعی کرد با وعده و وعید به اغوای ایشان بپردازد و چون نپذیرفت در مهرماه هشتاد و پنج با توپ و تفنگ منزلش را ویران کرده و ایشان را دستگیر و راهی زندان کرد. فشارها و اعتراف‌گیری‌ها در زیر شکنجه جسم و جانش را شکست اما نتوانست او را از پای درآورد تا از خواسته‌اش که همانا «جداییِ دین از حکومت» بود را پس بگیرد و هرگز به احکام حکومتی تن نداد.

کاظمینی بروجردی اما بعداز ده سال و اندی بدون هیچ حکمِ محکومیت و حتی وکیلی به دلیل اوضاع وخیم و با انواع وثیقه و کفالت به مرخصیِ استعلاجی برای مدت کوتاه و همچنین اولین بار در طیِ این سال‌ها فرستاده‌اند و قطعا از  هزینه‌های درمانی عاجزست زیرا او از بیماری‌های عدیده‌ای به خاطر فشار و شکنجه رنج می‌برد.

وبسایت بام آزادی نزدیک به ایشان با اشاره به این موضوع نوشته است : از آنجا كه در یازدهمین سال اقامت مستمر در زندان به علت وفور بیماری‌ها، به یک مرخصی استعلاجی محدود از اوین خارج گردیدند، بدینوسیله از پزشکان متخصص در موارد مغز و اعصاب، قلب، کلیه، جهاز تنفسی، ارتوپد، چشم و دندان، دعوت مي‌شود، جهت معالجات پزشکی، ایشان را یاری نمایند.

لازم به یادآوری‌ست که در همین پیرو و برای یاری‌رسانی به این زندانیِ آسیب‌دیده از فقدان حرمت و حقوق بشری در جمهوری اسلامی شماره تلفن و ایمیلی را قرار داده که پزشکان متعهد و مسوول در زمینه‌های فوق به معالجه‌ی ایشان بپردازند که در ذیل می‌توانید مشاهده نمایید:

Email:

urgentrequest30@gmail.com

urgentrequest40@gmail.com

Tell: +1 530 574 2777

+31 6 85 43 7645

+1 647 996 1417

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *