آخرین اخبار : 

درباره ما

log2جمهوری اسلامی زیر ساخت‌های اجتماعی، فرهنگی و زیست محیطی را نشانه رفته است به همین خاطر هر روز ماندگاریش به اندازه‌ی سال‌ها، خسران بر پیکره‌ی جامعه‌ی ما وارد می‌کند.

تبعیض٬ سرکوبِ اندیشه و حذف تنها بخش کوچکی از تلاش‌های حکومتِ اهریمنیِ  حاکم برای شکستِ انسان و تحمیلِ ادبار بر ایران و مردمانش بوده و هست. موازی سازی‌ها و صرفِ هزینه‌های گزاف از طرفِ همان اهریمنان و مماشات از سوی بعضا باصطلاح مخالفان به این منجر شده است که صدای مخالفان و دل‌سوخته‌گانِ آزادی همواره با عناوینی چون تفکر رادیکال و تندرو در سایه‌ی حرکاتِ مدنیِ زرد با عنوانِ آزادیِ قطره‌چکانی باعث گردیده به انزوا و در مواقعی در خاموشی فرو رود.

پیرو این مقولات به همراهِ تنی چند از دوستانِ متعهد بر آن شدیم آنچه که پیش روی شما و با عنوانِ تحلیل روز را، در اندازیم و در مقام کسانی که از کودکی تا جوانی و از جنگ تا اصلاح طلبی و از محرومیت‌ها  تا محدویت‌ها  و از تعدی تا تبعید را به تجربه لمس و قربانی ِ سیستمِ فاسدِ استبدادِ اسلامی شده‌اند با پشتوانه‌ی  آزادی ِ بیان و به دور از هرگونه ابرازِ اندیشه‌ی  شخصی وقایع روز را منعکس نماییم. تحلیل روز می‌کوشد تا مسوولیت٬ پاسخگویی٬ شفافیت٬ ارجح شماردن ضابطه بر رابطه که از محاق رفته‌گانِ به دست تطاول‌گرانِ ایران می‌باشد را ارج گذارد و در مسندِ عمل به زنده نگه داشتن این امور که از مواهب یک جامعه‌ی آزاد و دموکراتیک است جامه‌ی  واقعیت بپوشاند. برای این مهم دست شما یکایک هم‌وطنانِ هم‌دردِ مسوول را می‌فشاریم تا با نظرات و پیشنهادات و انتقادات ما را در آنچه که همگی برای ایران آزاد و در کنار هم آرزو داریم یاری رساند. به امید طلوع به زودی ِآفتاب آزادی

تحریریه‌ی تحلیل روز

برای تماس با رسانه “تحلیل روز” از ایمیل info @tahlilrooz.net استفاده کنید .

 1. پرویز گفت:

  سلام!
  و با آرزوی سلامتی که بهترین هدیه خداوندی است!.
  ….بطور اتفاقی به سایت شما برخوردم!! ( ازطریق سایت مردم ریپورت و معرفی مقاله: انقلاب حقمندی….!)

  فرصت کافی جهت مطالعه همه مطالب هنوز پیدا نشده است، و بعلت ضیق وقت، مختصراً خواستم عرض کنم، در بند های مورد اشاره شما، صرفنظر از بعضی تکرار ها و بعضی کلی گوییها، بهتر این بود که در بحث ” استقلال”، بیشتر ریز میشدید و با جزییات به آن میپرداختید!. در اینجایی که من هستم یکنفر را سراغ دارم که بعلت نفوذ رژیم ولایت حتی از اینکه تصمیم به تشکیل خانواده باب رای و نظر خودش را داشته باشد، مانع جدی تراشیده اند!!!، فکر نمیکنید در همین قدم اول صحبت از استقلال و اراده آزاد کمی غیر جدی بنظر بیاید!!…..
  تشکر میکنم اگر شما از خودتان رفع سوء تفاهم نمایید!!.
  ارادتمند پرویز – هلسینکی _ فنلاند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *